V Prievidzi vedci naučili ľudí hádzať cigaretové ohorky do koša a nie na zem

Občianske združenie Civita Center prostredníctvom malých zmien chce vyriešiť niektoré špecifické problémy samospráv ako neefektívny výber daní, neprívetivé služby, znečistenie verejných priestranstiev, či nízku mieru separovania občanmi.

Znečistené ulice od smetí a cigaretových ohorkov trápia občanov po celom Slovensku. Ako sa ich zbaviť a naučiť ľudí, aby ich hádzali do koša, bolo ešte prednedávnom len úvahou. V Prievidzi zaviedli naozaj kreatívny spôsob, aby donútili fajčiarov hádzať dofajčené cigarety tam, kde patria. Pri nákupnom stredisku v centre mesta sa objavil originálny smetný kôš, ktorý nahradil klasické smetné koše s priestorom na uhasenie cigarietCivita Center je občianske združenie, ktoré sa zameriava na podporu behaviorálnej politiky na komunálnej úrovni. Práve oni majú na svedomí projekt, ktorý je zameraný na zmenu správania občanov, do ktorého sa zapojili aj behaviorálni experti.

https://www.dobrenoviny.sk/c/175858/ohorky-pohadzane-na-zemi-v-prievidzi-nenajdete-vdaka-genialnemu-napadu-ich-fajciari-hadzu-do-kosa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *